חוסר בטחון ביחסים הוא תחושה שעלולה להתעורר בכל אחד או אחת מאיתנו, בכל שלב בחיים או ביחסים שלנו. חוסר בטחון כזה עלול להיות הרסני ליחסים, שכן לעיתים קרובות הוא יהפוך אותנו לפרנואידים ואובססיביים, ואף יגרום לנו לכעוס על בן או בת הזוג שלנו על לא עוול בכפם. אז כיצד מתמודדים עם חוסר בטחון ביחסים ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב? לפניכם כמה כללים בסיסיים שכדאי ליישם.

בטחו בבן או בת הזוג
הכלל הבסיסי והחשוב ביותר שעליכם ליישם, הוא לבטוח בבן או בת הזוג שלכם. כמובן שכלל זה נהיה קשה מאוד ליישום כאשר אתם חשים חוסר בטחון ביחסים, אך למרות זאת, חשוב מאוד לתרגל את הבטחון הזה ולהפוך אותו להרגל. זכרו כי אין לכם שליטה אמיתית על מה שבן או בת הזוג שלכם יעשו, ולכן, חשדנות או חוסר בטחון בהם ממילא לא יסייעו לכם, אלא רק יעיקו על הקשר הזוגי ועליכם.

הימנעו מסצינות
גם אם אתם מרגישים שיש לכם סיבה טובה מאוד לריב עם בן או בת הזוג או לא לבטוח בהם, נסו לדבר על הנושא ברוגע והימנעו מסצינות. כשהמצב נפיץ ואנו נגררים למריבה, לרוב לא נשיג את התוצאות שאנו מצפים להן, והפער או הבעיות בקשר הזוגי רק יגדלו. לכן, נסו להימנע משיחה על הנושא כאשר אתם נסערים.

נהלו דיון על הנושא ממקום פתוח
על אף הכתוב בסעיף הקודם, אם אתם חשים שיש לכם סיבות טובות לא לבטוח בבן או בת הזוג, חשוב מאוד לנהל דיון על העניין – באופן רגוע וענייני. נסו לא להאשים את בן א בת הזוג, שכן האשמה עלולה ליצור התגוננות ו"לחסל" את הדיון, אלא לדבר על התחושות שלכם והדברים שהייתם שמחים לשפר בקשר הזוגי. אם אתם חשים שקשה לכם לנהל שיחה כזאת, רצוי להיעזר באיש מקצוע – כמו למשל מטפל זוגי.