בעולם של ימינו, בו שיעור מקרי הגירושין גבוה במיוחד וכולנו רגילים להחליף במהירות קשרים זוגיים – אין ספק כי חיזוק ושימור הקשר הזוגי נהפך למשימה מורכבת. העניין אף מורכב יותר כשאנחנו מכניסים למשוואה אורח חיים עמוס, ילדים ושאר מחויבויות. אז איך בכל זאת ניתן לחזק את הקשר הזוגי, לגרום לאהבה לפרוח ולהימנע מפרידה? לפניכם כמה כללים חשובים שכדאי להקפיד עליהם.

אל תלכו לישון כועסים
מדובר באחד הכללים המוכרים ביותר לזוגיות מוצלחת, ועל אף שהוא נשמע מעט נדוש – הוא אכן עובד. גם אם עבר עליכם יום קשה במיוחד, מלא במריבות ובחוסר הסכמות, חשוב מאוד ליישר את ההדורים לפני השינה. גם אם השיחה הזו לא תוביל לפיוס מלא, היא לפחות תהיה צעד משמעותי בכיוון הנכון.

הקפידו לא לשקר לבן או לבת הזוג
שקרים הם אחד הדברים ההרסניים ביותר בקשר זוגי. כאשר אנו משקרים לבן או לבת הזוג שלנו, מכל סיבה שהיא, אנו למעשה לא מנהלים קשר ממקום "נקי", והשקרים עלולים בקלות להרחיק אותנו מבן או מבת הזוג (אפילו אם הם עצמם לא מודעים לשקר).

פנו לעצמכם לפחות כמה דקות בכל יום
כמו בכל דבר בחיים, גם קשר זוגי דורש השקעה מינימלית של לפחות מספר דקות בכל יום. מצאו זמן "מת" – בבוקר, בערב או בכל שעה אחרת ביום – והקפידו להביע חיבה אחד כלפי השנייה בזמן זה. החיבה הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בדמות מילה טובה, חיבוק ועוד.

צאו מהשיגרה
כולנו יודעים שהשיגרה שוחקת, ולעיתים קרובות נותנת את אותותיה על הקשר הזוגי שלנו. מסיבה זו, חשוב מאוד "לצאת מהשגרה" מפעם לפעם. לכו להופעה, לסרט או טוסו לחו"ל לבד (ללא הילדים או החברים) – כל יציאה כזאת מהשגרה תרענן את הקשר הזוגי פלאים, ותסייע לכם לשמור על קשר חזק ויציב.